V ponedeljek, 7. 10. 2019, so se trije predstavniki našega otroškega parlamenta (Urban-Urh Jaše iz 9. razreda, Iva Tomšič iz 8. razreda in Lan Lisec iz 7. razreda) udeležili Srečanja predstavnikov šolskih otroških parlamentov občine Krško in Kostanjevica na Krki. Srečanje je potekalo v okviru Tedna otroka 2019, ki letos poteka pod sloganom Naše pravice. Tema otroškega parlamenta pa je MOJA POKLICNA PRIHODNOST. Preživeli smo zanimivo dopoldne. Najprej nas je pozdravil predsednik ZPM, g. Vinko Hostar, nato pa še župana Občine Krško mag. Miran Stanko in župan Občine Kostanjevica na Krki g. Ladko Petretič. Uvodnim pozdravom so sledila tri predavanja na temo izbire poklica. Gospa Saša Mohorko iz Zavoda za zaposlovanje nam je povedala veliko koristnih informacij o tem, kje in kako lahko poiščemo informacije o poklicih in šolah.Obrtno zbornico Krško nam je predstavila gospa Janja Starc. Povedala nam je delovanju obrtnikov na našem območju.Zadnji je bil predstavnik Gospodarske zbornice Slovenije, gospod Darko Gorišek, ki nam je predstavil Slovenijo in njeno povezovanje z ostalimi državami. Nato so sledile delavnice na temo izbire poklica, vrednot in otrokovih pravic, ki so jih vodili mentorji šolskih otroških parlamentov. Bilo je zanimivo in lepo se je bilo srečati s predstavniki šolskih otroških parlamentov iz drugih šol.