V sredo, 16. 12. 2020, je v sklopu projekta ERASMUS+ v okolju Meet potekala prva mednarodna video konferenca med učitelji in učenci. Na srečanju petih držav (Nemčije, Španije, Portugalske, Litve in Slovenije) je od doma, nekateri pa tudi iz šolskih klopi, sodelovalo kar 61 učencev v starosti od 12 do 17 let. Učenci so se po uvodnem pozdravu razdelili v 5 skupin in se tam predstavili svojim vrstnikom iz drugih držav. Z naše šole je sodelovalo 9 učencev od 7. do 9. razreda, ki so v zelo dobri angleščini predstavili sebe in svojo šolo.

Srečanje je bilo namenjeno spoznavanju svojih “penfriends” (dopisovalcev), ki smo jim izdelali in poslali božičnonovoletne voščilnice. Ker se bo naše delo še nekaj časa nadaljevalo na daljavo, bo takšnih zanimivih srečanj zagotovo še veliko.