V petek, 12. 10. 2018, nas je na šoli obiskal zanimiv gost. Argentinski Slovenec Mirko Vasle je priznani slovenski urednik, novinar in literarni zgodovinar, rojen v Buenos Airesu. V daljni Argentini ima pomembno vlogo pri ohranjanju in širjenju slovenskega jezika med zamejskimi Slovenci. Napisal je prvo monografijo o zgodovini slovenske književnosti v španskem jeziku, že dve desetletji pa je urednik slovenske radijske oddaje Okence v Slovenijo. Po izčrpnem intervjuju, ki so ga pripravile devetošolke, so učenci gospodu Vasletu z navdušenjem zastavili vprašanja o najljubšem argentinskem nogometašu, tipični argentinski kuhinji, praznikih, navadah in običajih, preverili pa so tu, ali res obvlada španski jezik.

Vasle Vasle0