V ponedeljek, 14. 10. 2019, smo imeli učenci predmetne stopnje športni dan. Preizkusili smo se kar v treh dejavnostih: kolesarjenje, veslanje in orientacija. Učenci sedmega razreda in nekaj devetošolcev je najprej kolesarilo mimo Malenc do Zameškega, kjer smo imeli krajši postanek, nato pa smo pot nadaljevali čez Prekopo do šole, kjer smo se z malico okrepili za nadaljevanje športnega dne.

Sledila je orientacija, ki nas je vodila po poteh Jožeta Gorjupa.

Že kar prijetno utrujeni smo se podali še na najbolj sproščujoč del športnega dneva, to je bilo veslanje. Pod vodstvom učiteljev smo veslali okrog otoka, nekateri so naredi en krog, večji ljubitelji veslanja pa kar dva.

Lep jesenski dan je še polepšal že tako zanimiv športni dan, na katerem pa smo še dodatno obnovili in nadgradili svoje znanje o življenju Jožeta Gorjupa, umetnika, po katerem naša šola nosi ime.

Športni dan je bil zelo zabaven in poučen, komaj čakamo naslednjega.

Pia Palčič, 7. razred