V petek, 25. 10. 2019, smo sedmošolci v okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo obiskali Valvasorjevo knjižnico v Krškem. Kulturni dan se je pričel v šoli, kjer smo prebirali Levstikovega Martina Krpana in sodelovali na delavnici, ki jo je vodila učiteljica za slovenščino. Nato smo se odpravili v Krško, kjer nam je knjižničarka Renata Vidic, koordinatorica projekta Rastem s knjigo, predstavila cilje projekta, se z nami pogovorila o pomenu branja, nam predstavila knjižnično informacijski sistem COBISS in razkazala knjižnico. V tem sklopu smo si ogledali tudi izjemno kapucinsko knjižnico, kjer nas je navdušil 516 let star latinski slovar, in Speedway zbirko, ki je pomemben del domoznanstva s tega območja. Na koncu smo prejeli tudi vsak svoj izvod knjige ELVIS ŠKORC, GENIALNI ŠTOR pisateljice JANJE VIDMAR, ki jo vsem slovenskim sedmošolcem z namenom promocije branja podarja Javna agencija za knjigo (JAK). Prihajajoče počitnice bodo tako zagotovo tudi bralno obarvane.

Učenci 7. razreda