Naša šola vsako leto med 20. in 30. aprilom praznuje DAN ŠOLE. Takrat se spominjamo kostanjeviškega umetnika Jožeta Gorjupa, v okviru dneva šole pa bi morali letos izvesti že 30. otroški likovni extempore. Ker to žal ni bilo mogoče, smo za vse učence pripravili likovni izziv z naslovom »VEZI«.

Mateja Kavčič, Kostanj

Naša letošnja prednostna naloga je UČIMO SE V NARAVI, zato smo za način izražanja izbrali LAND ART ali KRAJINSKO UMETNOST.

»Vsa dela učencev so objavljena pod zavihkom »Učenje na daljavo« pri posameznem razredu, stvaritve, ki še posebej izstopajo pa objavljamo tukaj …NAJBOLJŠA DELA UČENCEV OD 6. do 9. razreda – GALERIJA

Za učence 1. in 2. triletja smo razpisali tudi nagrado za najboljša dela v posameznem razredu. Kriteriji, po katerih je komisija učiteljic izbrala nagrajence, so bili:

• izvirnost
  • kreativnost
  • domiselna postavitev kompozicije ter izvirna izbira materiala
  • vloženo delo, trud
  • estetski izgled celotnega izdelka
  • splošni vtis

Na razredni stopnji prejmejo nagrade za najboljše dela:

1. r: Rene Kadunc
2.a: Jože Hosta