V mesecu decembru so otroci v skupini Plavčki ob adventni smrečici opravljali posebne naloge, ki so jih čakale na pripravljenih novoletnih kroglicah in si pričarali pravo praznično vzdušje.

Obenem so spoznavali severno deželo Finsko, njene značilnosti in predvsem Božičkov svet.

Otroci so se veselili vsakodnevnih nalog, jih opravljali z navdušenjem ter bili polni pričakovanj, kakšen okrasek bodo odprli za nagrado.

Med najbolj zanimivimi nalogami so bile izdelava ropotulje in glasbena spremljava zapetih pesmi, dan z jogo, izdelava okraska za smrečico, priprava vroče toplega napitka, dan za glasbo, pesem in ples, razveselili so se prvega snega, okrasili skupno smreko v vrtcu ter počistili in pripravili igralnico na novo leto. Izdelali so voščilnico za domače ter posejali božično žito.

Med drugim so tudi likovno ustvarjali, izvedli sprostitveno uro na temo smreke, opazovali praznično okrašeno mesto, imeli kino dan in še mnogo zanimivih dejavnosti.