V četrtek, 21. 4. 2022, smo na OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki obeležili prihajajoči svetovni dan knjige in v sklopu Noči knjige 2022 izvedli druženje med učenci in učitelji pod skupnim naslovom Srca v dlaneh. V dopoldanskem času je potekalo spletno srečanje s pisateljem, pesnikom in režiserjem Vinkom Möderndorferjem, katerega delo Jaz sem Andrej so v letošnjem šolskem letu prejeli sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo. Vinko Möderndorfer je član Društva slovenskih pisateljev, ki nam je omogočilo nastop in prijetno druženje z avtorjem.

Popoldanskih delavnic se je udeležilo 45 učencev od 6. do 9. razreda. V dveh bralnih delavnicah so starejši učenci prebirali odlomke iz Möderndorferjevega romana Kit na plaži, mlajši pa spoznavali japonsko gledališko umetnost pripovedovanja zgodb ob slikah, Kamišibaj. Popoldne so učenci nadaljevali s pravljičnim maratonom na športnem igrišču, kjer so preko zabavnih gibalno-bralnih nalog aktivno zaključili Noč knjige 2022.