TOM je telefon za otroke in mladostnike, ki deluje v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije (ZPMS). Ustanovljen je bil leta 1990 na pobudo Komisije za otrokove pravice pri ZPMS. V prvi vrsti je TOM nastal kot čustvena opora otrokom in mladim, ki se v procesu odraščanja srečujejo z različnimi vprašanji, dilemami ali stiskami. Na brezplačni telefonski številki 116 111 lahko svetovalcem zaupajo svoje težave, ali jih prosijo za nasvet in dodatne informacije.

V teh dneh je na našo šolo prispel NAHRBTNIK TOM TELEFON, ki potuje po Sloveniji in obiskuje osnovne šole. Slogan Tomovega potovanja je ODGOVOR JE POGOVOR in spodbuja otroke k iskanju rešitev. Učenci od 4. do 9. razreda so svoja razmišljanja zapisali v spominsko knjigo in Tomu poslali kopico vprašanj.