V petek, 15. marca 2024, smo se pevci pevskega zbora po pouku zbrali v glasbeni učilnici. V pričakovanju in veselju, ker bomo končno prespali v šoli, smo počakali, da je bila ura 15.00 in takrat začeli z ogrevanjem. Povaditi smo morali kar nekaj pesmi za nastop na reviji. Ko smo končno znali pravilno odpeti Regiment po cesti gre, smo imeli odmor. Če ste kdaj prespali v šoli, ali pa si lahko predstavljate, kako je prespati v šoli, potem gotovo veste, kakšni so odmori. Ko nas je učiteljica Mojca spet vse dobila na kup, smo se z več odpora kakor veselja lotili še drugih dveh pesmi. Po kakšni uri in pol smo zadovoljni, da nam je uspelo izboljšati vse tri pesmi, odšli v jedilnico na slastno večerjo. Po večerji smo se zahvalili kuharici ter ji zapeli našo prvo pesem: Regiment po cesti gre. Že čisto vzhičeni, saj se je približevala noč, smo šli do sob, da smo si pripravili blazine in odeje. Nekateri učenci so se odločili, da bodo spali v sobah, drugi v telovadnici na blazinah. Ker so imeli zvečer v telovadnici člani odbojkarskega kluba trening, smo jih z veseljem opazovali, kasneje pa smo si pripravili manjšo zabavo z našimi najljubšimi pesmimi. Okoli 22.00 smo si uredili naša prenočišča na blazinah in začeli smo igrati odbojko. Ker je večina naših pevcev navdušenih nad to igro z žogo, se je odbijanje žoge slišalo vse do 1.00 zjutraj. Kmalu so učiteljice presodile, da je prepozno, zato smo bili prisiljeni k spancu, ki ga tisto noč gotovo nismo dobili. Vstajanje se je začelo že zelo zgodaj, ker je imelo nekaj učenk in učencev odbojkarsko tekmo. Kmalu po zajtrku pa smo se zbrali v glasbeni učilnici, se malo pogovorili o vtisih z intenzivnih vaj in zaključili, da je bil to enkraten in nepozaben dogodek.

Ula Bratkovič, 8. razred