V četrtek, 28. marca 2024, smo se učenci pevskega zbora odpeljali v Krško na revijo pevskih zborov Pesem mladih src. Nastopa smo se seveda veselili, saj smo veliko vadili in bili smo prepričani, da bo vse teklo kot po maslu. Po prihodu v kulturni dom smo imeli tonsko vajo, kjer smo popravili še tiste napake, ki jih brez ozvočenja nismo opazili. Ko se je prireditev začela, smo lahko spremljali prvih nekaj šol, kmalu pa smo morali zapustiti dvorano, saj se je bližal naš nastop. Nastopili smo zadnji, zato je bilo med nami kar nekaj nervoze. Na odru smo začeli s pesmijo Regiment po cesti gre s  solisti, ki so navdušili poslušalce: Lara Kozole, Zara Štokar in Val Štokar. Naslednja pesem je bila pesem Ljubezen na drugi pogled s solistoma: Adam Jordan in Val Štokar, govor Lola Lisec. Zadnja pa je bila naša najljubša pesem Lollipop s solisti in lizikami: Val Štokar, Adam Jordan, Peter Kerin, Tinkara Požgaj. Sledila je podelitev priznanj – violinski ključ devetošolkam, ki so več let prepevale v pevskem zboru: Eva Planinc, Ema Petrič ter Anika Longar in Larisa Kušljan, ki sta bili zaradi bolezni odsotni. Nato je sledila še podelitev priznanj zborovodjem. Po končanem dogodku smo hitro pobegnili iz dvorane v našo sobo, kjer so nas čakali sokovi in sirovke. Zadovoljni in navdušeni nad novimi izkušnjami smo tako uspešno zaključili s še eno pevsko revijo.

Ula Bratkovič, 8. razred