V ponedeljek, 14. 10. 2024, so sedmošolci v okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo obiskali Valvasorjevo knjižnico v Krškem in Grad Sevnica. V Valvasorjevi knjižnici jih je sprejela knjižničarka Renata Vidic, koordinatorica projekta Rastem s knjigo, in jim predstavila cilje projekta, se z njimi pogovorila o pomenu branja in jim razdelila knjige pisateljice Mateje Gomboc SPOSOJENA BABICA ŠTEFI, ki jo vsem slovenskim sedmošolcem podeljuje Javna agencija za knjigo RS. Gospa Vidic je učencem predstavila tudi knjižnično informacijski sistem COBISS in jim razkazala knjižnico. V tem sklopu so si učenci ogledali izjemno kapucinsko knjižnico, kjer jih je navdušil 522 let star latinski slovar, in edinstveno Speedway zbirko v Sloveniji.

Na sevniškem gradu so si učenci ogledali predstavitveni film o zgodovini gradu in razstavno-reprezentačne prostore: baročni salon, hodnike z arabeskami in stolp s freskami, poročno in konferenčno dvorano, šolsko zbirko, grajsko lutkovno gledališče in razstavo del umetnika Nika A. Skuška. Učenci so podoživeli srednjeveško življenje na gradu in ozavestili pomen knjige, branja, pisanja in boja za slovenski jezik v tem zgodovinskem obdobju.