V sredo, 5. 6. 2024, je v Slovenski Bistrici potekalo finale državnega tekmovanja v atletiki. Na tekmovanje se je uvrstilo 7 učencev, ki so odlično zastopali barve naše šole. Odlično 4. mesto v državi med starejšimi učenci je zasedel Leon Jordan v skoku v višino s preskočenimi 177 centimetri. Sedmi najhitrejši v državi je Matic Bambič, ki je za razdaljo 60 metrov potreboval 7,56 sekunde. 9. mesto je osvojila Zarja-Vita Jakše v skoku v daljino med mlajšimi učenkami s preskočenimi 455 centimetri. V suvanju krogle je Klemen Goričar Sevšek zasedel 11. mesto z daljavo 11,61 metra, Simon Hribar pa 19. mesto z daljavo 10,22 metra. Zoja Kržičnik je bila 13. v šprintu na 60 metrov z rezultatom 8,31 sekunde. V teku na 600 metrov je 18. mesto zasedel Adam Jordan z rezultatom 1:47,17.

Čestitke vsem tekmovalcem za odlične uvrstitve.