26. septembra obeležujemo evropski dan jezikov. Letos je ta dan sovpadal s kulturnim dnevom v 6. razredu, zato smo še posebej izpostavili vlogo slovenščine kot enega izmed uradnih jezikov Evropske unije. Slovenska književnost in slovensko ljudsko izročilo sta pomembna nosilca naše bogate kulturne dediščine, ki je v današnjem času zaradi popularizacije angleščine in drugih tujih jezikov med mladimi pogosto v manj vrednem položaju.

Šestošolci so danes raziskovali slovenske ljudske pravljice in njihove značilnosti. Pravljice so poimenovali v različnih jezikih in iskali med njimi podobnosti. Prelevili so se v pripovedovalce in ustvarili lastne zgodbe. Na koncu so se preizkusili tudi v vlogi ilustratorjev in ustvarili zanimive izdelke za KAMIŠIBAJ gledališče. Svoje pravljice bodo odigrali učencem od 1. do 3. razreda.