V sredo, 15. maja 2024, je potekala uradna podelitev priznanj za opravljeno slovensko bralno značko. Letos je bralno značko opravilo 171 učencev od 1. do 9. razreda. Prireditev se je pričela z uvodnim pozdravom Adama Jordana in Tinkare Požgaj, ki sta vodila celoten dogodek. Slavnostni gost je bil slovenski dramski igralec in televizijski voditelj NIK ŠKRLEC. Nik se je učencem predstavil v kratkem intervjuju in z odlično predstavo z bogatim naukom, da se v življenju nenehno učimo in da nikoli ne smemo obupati ter brez truda odnehati. Vsi učenci so prejeli priznanja, devetošolci pa še dodatno spominsko priznanje za devetletno opravljanje slovenske bralne značke ter naziv zlati bralec, zlata bralka. Zlati bralci letošnje generacije so: Jan Jordan, Jakob Pavlovič, Livia Zara Hauptman, Maja Zagorc, Urška Kuhar in Ema Petrič.

Vsem bralcem iskrene čestitke.