Na področnem prvenstvu v Brežicah, 20. 5. 2024, so naši učenci nastopili res odlično. Prvaka Posavja med mlajšimi učenkami in učenci sta postala Zarja-Vita Jakše v skoku v daljino (4,74 m) in Adam Jordan v teku na 600 m (1:44,50 min).  V kategoriji starejših učencev je v suvanju krogle zmagal Klemen Goričar Sevšek. Kroglo je sunil 12,93 m in postavil šolski rekord. Zoja Kržičnik je prevlado med šprinterkami pri starejših učenkah potrdila tudi letos in prepričljivo zmagala v teku na 60 m (8,24 s). Drugo mesto so osvojili: Ema Petrič v teku na 1000 m s šolskim rekordom (3:28,94 min), Simon Hribar v suvanju krogle in Matic Bambič v teku na 60 m. Na tretjo stopničko so stopila dekleta v štafeti 4 x 100 m (Zarja-Vita Jakše, Leja Vaupič, Maja Zagorc, Zoja Kržičnik) ter Alojz Hosta v teku na 300 m. Tudi ostali učenci so tekmovali zelo uspešno in dosegli še kopico dobrih uvrstitev.